Tudi vi spadate v tisto skupino ljudi, ki se vedno nekoliko boji obiskati zobozdravnika? Preberite tale članek in spoznali boste, da se nimate česa bati, sploh če redno skrbite za ustno higieno. Zobozdravnik vam lahko pomaga, če vas boli zob, ugotovi, kdaj oz. če potrebujete zobni aparat, pravočasno odkrije morebitne težave vaših zob in še marsikaj, zato ga je vsake toliko časa dobro obiskati.
Naloge zobozdravnika so zelo raznovrstne, nekatere tudi zelo zahtevne, zato ni nič čudnega, da je šolanje precej dolgo – študije dentalne medicine traja kar šest let, samostojno pa lahko oseba začne delati šele po enoletnem pripravništvu, ki se zaključi s strokovnim izpitom. Specializacija traja nadaljnja štiri leta, vse skupaj pa se zaključi s specialističnim izpitom. Najlažja naloga zobozdravnika je sistematski pregled zob, ki se pri odraslih izvaja na eno leto, pri otrocih pa nekoliko pogosteje. A to še ni vse – zobozdravnik mora odstranjevati zobni kamen, premazovati in zalivati zobe, kirurško odstranjevati poškodovane zobe, zdraviti kanale zob, operirati dlesni, izdelovati zalivke, luščiti in gladiti površino zobnih korenin in še marsikaj. Kolikor je različnih ljudi, toliko je različnih težav z zobmi.

Dobro preglejte ponudbo zobozdravnikov in zase izberite le najboljšega, saj si boste le tako zagotovili, da boste z veseljem hodili na preglede in vas ne bo vsakič strah obiskov.
Dober zobozdravnik natančno pozna vsakega pacienta, njegove strahove, skrbi in težave ter tako natanko ve, kako pristopiti do vsakega posameznika. Za vsakega pacienta si vzame dovolj časa, je srčen, potrpežljiv, visoko usposobljen, si prizadeva za neboleče posege, stalno se mora dodatno izobraževati ipd. A žal niso vsi zobozdravniki tako empatični, zato je izbira dobrega zobozdravnika lahko pravi podvig. Dobro preglejte ponudbo zobozdravnikov in zase izberite le najboljšega, saj si boste le tako zagotovili, da boste z veseljem hodili na preglede in vas ne bo vsakič strah obiskov.
Zobozdravniki morajo iti čez dolgoletno izobraževanje, da lahko potem kakovostno in strokovno opravljajo svoje naloge. A strokovna usposobljenost ni najpomembnejša – zobozdravniki morajo biti predvsem zelo srčni, empatični in dojemljivi za strahove ljudi, če jim želijo premagati nelagodne občutke ob vsakokratnem obisku.